سلولیت و بهترین روش درمان سلولیت از نظر متخصص تغذیه

سلولیت و بهترین روش درمان سلولیت از نظر متخصص تغذیه

سلولیت و بهترین روش درمان سلولیت از نظر متخصص تغذیه

سلولیت و بهترین روش درمان سلولیت از نظر متخصص تغذیه

به تجمع بافت چربی در ناحیه‌ای از بدن ،چاقی موضعی یا به عبارت دیگر سلولیت می‌گویند.

سلولیت  از نظر فیزیولوژیک مشابه چربی طبیعی بدن است. این تجمع چربی معمولاً به صورت فرورفتگی‌هایی روی پوست نواحی خاصی از بدن مانند بین زانو و مفصل ران و بین ران و کفل نمایان می‌شود.

سلولیت اگر چه یک عارضهٔ بالینی جدی محسوب نمی‌شود اما  ظاهر نامطلوبی را ایجاد می کند. همین ظاهر نامطلوب زمینه ارائه درمان‌های مختلف را فراهم می‌کند. اگر چه درمان‌های متعددی مانند ماساژ یا کرم‌های برطرف‌کنندهٔ سلولیت، برای رفع سلولیت ارائه می شوند اما متأسفانه بسیاری از این درمان‌ها به اندازه‌ای که ادعا می‌کنند مؤثر نیستند.

بر اساس گفته های متخصص تغذیه ، یک روش انقلابی برای کاهش چربی ها ، درمان چاقی و لاغری موضعی ، سلولیت و تناسب اندام با اثر فوری، سلول درمانی است.

سلول درمانی  ( که همچنین درمان سلولی یا سیتوتراپی (cell therapy) نامیده می‌شود) نوعی درمان چاقی و لاغری است که در آن یاخته‌های درمانگر به بیمار پیوند زده می‌شود.

سلول درمانی از قرن نوزدهم از زمانی که دانشمندان، تزریق مواد حیوانی را به منظور جلوگیری و درمان بیماری‌ها مورد آزمایش قرار دادند مورد استفاده قرار گرفت

سلول درمانی (Cell Therapy) به پیوند سلول زنده از خود فرد یا فرد سالم دیگر با هدف بازسازی بافت بدن گفته می‌شود. سلول‌ها کارخانه‌های قدرتمندی هستند که می‌توانند اثرات درمانی را از طریق روش‌های متعددی اعمال نمایند. سلولها می‌توانند در محل آسیب لانه گزینی کنند، مواد محرک رشد ترشح کنند و در بعضی موارد به سلول‌های دیگری تبدیل شوند. این تطبیق پذیری باعث می‌شود سلول درمانی به ‌طور قدرتمندی عمل کند و امکان بالایی برای درمان بیماری‌های غیرقابل برگشت فراهم‌ کند.

به گفته دکتر و متخصص تغذیه،دکتر مهرداد نصرالله زاده، درمان چاقی و لاغری موضعی در روش سلول درمانی بافت چربی مورد هدف نیست بلکه خود سلول چربی مورد بررسی و هدف قرار میگیرد.

یکی از نکات مهم در مختصات سلولی در درمان بیماری ها دریچه جدیدی را به روی پزشکی باز کرده و امید تازه ای داده. در بحث چاقی موضوع تازه و نوپایی است منتهی استفاده از مختصات سلول چربی می تواند به ما کمک کند در گذشته بیشتر درمانها جراحی بود که البته الان هم استفاده می شود ولی الان هدف بافت چربی است با یک برش کوچک یا بزرگ و تخیله می شود. در درمانهایی که سلول چربی مورد هدف است دیگر بافت چربی نیست و سلول چربی مهم است و بر اساس مختصاتی که دارد حجم آبی که نسبت به سلول دارد تفاوت هایی دارد و همین باعث می شود ما بتوانیم سلول چربی را مورد هدف قرار دهیم و سلول چربی را از بین ببریم.
در این خصوص درمان ریزتر و دقیق تر است و بدون درد انجام می شوند بدون بستری و خونریزی و بدون برش و همچنین بدون افتادگی چون سرعت تخلیه چربی پایین است از جمله با فریز کردن و منجمد کردن سلول می توان سلول چربی را از بین برد و خطر آمبولی را نخواهد داشت.
امکان برگشت چربی و اضافه وزن در این روش سلول درمانی
در همه درمانها به اینگونه است که فرد شیوه زندگی اش باید اصلاح شود اگر اینگونه نشود هر گونه درمانی امکان بازگشت چربی را دارد خواب تنظیم هورمونها تنظیم کم خونی مواد مختلف اعم از کلسیم و … و اینها کمک کنند است.

چون سلول چربی مورد هدف قرار می گیرد انرژی اش را آزاد می کند و در بدن کمک می کند به بالا رفتن سوخت و ساز و همین باعث لاغری می شود.
روش سلول درمانی در همه سنین و مخصوصا سنین بالا امکان پذیر است.
سلول درمانی در خانم هایی که دوره یائسگی را طی می کنند نتیجه فوق العاده ای را دارد بیشتر کسانی مناسب برای این کارهستند که چاقی موضعی دارند و در سنین پایین توصیه نمی شود.
هر یک سانتی متری که از دور شکم کم می شود توان و انرژی خوب برای زانوها دارد هر یک کیلو که از شکم کم می شود 2 و نیم کیلو از هر زانو فشار را برمی دارد و در زندگی روزمره راحتتر زندگی می کنند.
در این روش سلول درمانی برای ما چگالی سلول مهم است و چگالی آنها با هم متفاوت است مثلا با کبد و ریه و … متفاوت است.

یکی از مسئله های مهم در درمان چاقی و لاغری سلول درمانی ، کارکرد کبد است و افرادی که آنزیم های کبدی شان بالا باشد معمولا کاندید مناسب برای این درمان نیستند یا دیابتیک هایی که وابسته به انسولین هستند همین وضعیت را دارند.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •